Trenerzy

O sukcesie każdego przedsięwzięcia decydują ludzie. Dlatego bardzo się cieszymy, że do niniejszego projektu zapalili się najbardziej doświadczeni i kreatywni metodycy i nauczyciele języka, i że zgodzili się podzielić swoim warsztatem i umiejętnościami.

Zajęcia poprowadzą między innymi:

Urszula Kropaczewska

Urszula Kropaczewska – nauczyciel języka angielskiego z ponad 20-letnim stazem. Pracowała w szkołach różnego typu, ucząc dzieci, młodzież i dorosłych. Od 10 lat jest wykładowcą i  dyrektorem Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych we Wrześni. Specjalizuje się w nauczaniu języka angielskiego małych dzieci, organizuje konferencje i prowadzi szkolenia dla nauczycieli. Jest koordynatorem Young Learners Resorce Center.

Luiza Wójtowicz-Waga

Jest trenerką i inspektorką Stowarzyszenia PASE, odpowiedzialną za poziom merytoryczny projektów szkoleniowych Stowarzyszenia (www.pase.pl). Skończyła Instytut Lingwistyki Stosowanej, Ośrodek Studiów Amerykańskich oraz Szkołę Trenerów TROP. Trenuje i wspiera środowiska edukacyjne, jest coachem nauczycieli oraz recenzentką renomowanych wydawnictw językowych.

Jej ostatnie dziecko to Trening Kreatywności a już od września coaching grupowy dla nauczycieli - roczna grupa rozwojowa (R)ewolucja. Poza tym w miesięczniku The Teacher prowadzi sekcję poświęconą rozwojowi świadomego nauczyciela oraz bloga o efektywnym nauczaniu i trenerstwie http://www.luizawojtowiczwaga.com/blog.html

Magdalena Kondro

Jest zapalonym nauczycielem języka angielskiego, który wciąż podejmuje się nowych wyzwań zawodowych. W swojej karierze uczyła wszystkie grupy wiekowe od poziomu Elementary do Proficiency języka ogólnego i specjalistycznego w różnych instytucjach, szkołach państwowych, uczelniach wyższych i zakładach pracy. Pełniła także przez kilka lat funkcję metodyka w szkole językowej, gdzie także zajmowała się szkoleniami nauczycieli. Ponadto jest autorem i współautorem kilkunastu podręczników Wydawnictwa Macmillan oraz licznych materiałów do kopiowania dostępnych na www.macmillan.pl. Obecnie pracuje w Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej, zgłębiając różne aspekty języka angielskiego technicznego, od typów kopalni odkrywkowych po budowę mostów i samolotów.

Marietta Milewska-Moult

Od dwudziestu lat prowadzi z mężem własną szkołę językową CREAM TEA, w której z sukcesem i z ogromnym zapałem uczy angielskiego dzieci i nastolatki. Z wykształcenia artysta plastyk, a z zamiłowania wędrowiec, wykorzystuje na lekcjach przywiezione z podróży fotografie, kamienie i muszle. Przez trzy lata koordynowała IATEFL Poland Young Learners SIG i organizowała warsztaty z udziałem znanych postaci ELT m.in. Andrew Wright’a i Chuck'a Pugliesa.

Maria Heizer

Ma bogate doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. Uczyła dzieci, młodzież licealną i dorosłych w Szkole Języków Obcych LEKTOR International House, prowadziała zajęcia w Kolegium Języków Obcych w Poznaniu. Obecnie pracuje w gimnazjum w Suchym Lesie, gdzie prowadzi lekcje wg własnego programu nauczania. Stosuje różne techniki nauczania, w tym dramę. Lubi dzielić się swoim doświadczeniem i poznawać nowe metody. Jako koordynator IATEFL zajmuje się szkoleniami dla nauczycieli dzieci i młodzieży.

Anna Kolbuszewska

Od ponad 20 lat zajmuje się uczeniem i szkoleniem nauczycieli. Pracowała jako nauczyciel języka angielskiego, metodyk, dyrektor ds. nauczania oraz dyrektor szkoły językowej. Szkoli nauczycieli w ramach kursów CELTA i DELTA Uniwersytetu Cambridge; jako metodyk współpracowała z renomowanymi szkołami: Bell, International House, Pilgrims i in. Od paru lat zajmuje się szkoleniem kadry menedżerskiej oraz doradztwem akademickim i biznesowym dla prywatnych szkół językowych i szkół publicznych. Od 2000 roku jest inspektorem międzynarodowego stowarzyszenia EAQUALS, prowadzi również szkolenia dla inspektorów EAQUALS. Razem z mężem Andrzejem Stęsikiem, prowadzi profesjonalne centrum szkoleniowe INTERSECTION w Poznaniu.

Rob Pagett

Przyjechał do Polski w 1993 roku, tuż po studiach, jako świeżo upieczony absolwent pełen młodzieńczego entuzjazmu. Pracował jako nauczyciel w szkołach językowych i na uniwersytetach w Polsce i w Anglii, zdobywając po drodze kwalifikacje CELTA i DELTA. Minęło prawie 20 lat i jego twarz prawdopodobnie straciła już swą młodzieńczą świeżość, ale tamten entuzjazm pozostał. Wciąż czerpie radość z wyzwań, jakie przynosi nauczanie języka, szczególnie przygotowywanie lekcji na podstawie autentycznych materiałów. Aktualnie prowadzi szkołę językową NATIVE ENGLISH i pracuje jako Cambridge ESOL Regional Team Leader do spraw egzaminów ustnych. Mimo tylu zajęć nadal udaje mu się uczyć 30 lekcji w tygodniu, na poziomach od Elementary do Proficiency, a jego celem jest zawsze wprowadzać w życie nowe pomysły.

Grzegorz Chołuj

Aktor zawodowy z bogatym doświadczeniem teatralnym, przez wiele lat związany z poznańskim Teatrem Nowym. Trener rozwoju osobistego w biznesie, m.in. szkolenia i warsztaty ze sztuki autoprezentacji i prezentacji, emisji głosu, mocy perswazji, szkolenia dla ternerów. Wykładowca i trener w Poznańskiej Wyższej Szkole Biznesu – szkolenia dla kadry uczelni, wykłady i ćwiczenia dla studentów ze „Sztuki prezentacji i autoprezentacji” i „Wystąpień publicznych”. Certyfikowany trener REFA Wielkopolska Stowarzyszenia ds. Badań Pracy i Organizacji Przedsiębiorstw. Fundator i wiceprezes Fundacji WROTA EDUKACJI – EduGate – działalność artystyczna i szkoleniowa. Twórca i realizator autorskich projektów edukacyjnych z pogranicza teatru i psychologii dla młodzieży i dorosłych.

Anna Gębka-Suska

Wieloletni metodyk nauczania języka angielskiego w jednej z poznańskich szkół językowych, prowadzi liczne szkolenia na konferencjach metodycznych w Polsce i za granicą, jest inspektorem PASE i EAQUALS (organizacji nadzorujących jakość nauczania w szkołach językowych), a także organizatorem konferencji metodycznych. Pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce IATEFL Poland. Od pięciu lat prowadzi własną firmę szkoleniową Centrum 4ELT i ma ambicję przenieść dobre praktyki z prywatnych szkół językowych do szkół publicznych. Jest autorką niniejszego projektu.

projekt www | cms